ساکنان طوفان زده پرنس ادواردز، برای دریافت کمک نقدی 250 دلاری ساعت ها در صف می ایستند

18 روز پیش، طوفان پسا گرمسیری فیونا جزیره پرنس ادوارد را در نوردید و دستینی هارپر از آن زمان بدون برق بوده است. از آن زمان تاکنون، وی برای سیر کردن خود و نوزادش و تامین سوخت ژنراتور، هزینه زیادی متحمل شده است.

چند روز پیش دولت استانی اعلام کرد، دولت استانی به هر خانواده طوفان زده 250 دلار کمک خواهد کرد. این خبر باعث خوشحالی زیاد هارپر شد.

تا کنون بیش از 28000 خانواده این کمک نقدی را دریافت کرده اند.

هارپر اما تاکنون موفق به دریافت کمک نقدی نشده است. او ده روز پیش به صورت آنلاین ثبت نام کرد، سپس از صلیب سرخ با او تماس گرفتند و گفتند باید برای تأیید هویت خود به یکی از مرکز پذیرش در شارلوت تاون برود.

وی به این مرکز مراجعه کرده و  ساعت‌ها  در صف منتظر ماند. افراد زیاد دیگری نیز در صف بودند که با وجود اینکه مشکلات هارپر و نوزاد 21 هفته ای او را نداشتند، این روند را پیچیده و گیج کننده توصیف کردند.

استو راجرز یکی دیگر از متقاضیان کمک دولتی گفت، من هرگز در زندگی‌ام مجبور نبودم 20 دقیقه منتظر بمانم، چه رسد به اینکه برای دریافت کمک دولتی 4 ساعت و نیم در صف بمانم.

بیل لاولور، مدیر صلیب سرخ در پرنس ادواردز گفت، ما مجبوریم از متقاضیانی که اطلاعاتشان در سیستم آنلاین با نام و آدرس مطابقت ندارد بخواهیم، شخصاً برای تأیید هویت خود حاضر شوند، تا کار به درستی انجام شود. اما تعداد افرادی که نیاز به مراجعه حضوری دارند، به مراتب بیشتر از پیش بینی آنها بوده و همین مسئله در چند روز گذشته به صف های طولانی در شارلوت تاون و مرکز پذیرش صلیب سرح در مونتاگ منجر شده است.

صلیب سرخ قصد دارد در این هفته مرکز دیگری را در سامراساید افتتاح کند، تا کسانی که تاکنون موفق به دریافت کمک نقدی نشده اند به این مرکز جدید مراجعه کنند.