ماه اکتبر ماه مهمی برای مهاجرت به کانادا است

سازمان مهاجرت کانادا در چند هفته آینده دوره شلوغی پیش رو خواهد داشت.

برنامه اسپانسرشیپ والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ ها (PGP) در اواخر اکتبر و برنامه سطوح مهاجرت 2023-2025 تا اول نوامبر اعلام خواهد شد.

همچنین مرکز آمار کانادا اطلاعات سرشماری مهاجرت از سال 2021 را بعد از پنج سال برای اولین بار منتشر خواهد کرد.

همچنین احتمالا به زودی حداقل امتیاز سیستم جامع رتبه‌ بندی (CRS) اکسپرس انتری همانند دوران قبل از همه گیری کرونا به زیر 500 کاهش پیدا خواهد کرد.

برنامه اسپانسرشیپ والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ ها (PGP) مخصوص کسانی است که فرزندان یا نوه هایشان در کانادا زندگی می کنند. اسپانسر باید شهروند یا مقیم دائم کانادا بوده و بالای 18 سال سن داشته باشند. همچنین تعهد دهد که از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود به مدت 20 سال (در کبک 10 سال) حمایت مالی خواهد کرد.

مرکز آمار کانادا هر پنج سال یکبار، اطلاعات دقیقی در مورد مهاجرت منتشر می کند، آخرین آمار مربوط به اکتبر 2017 است.

این اطلاعات شامل تعداد مهاجرانی که در کانادا زندگی می‌ کنند، جایی که برای اقامت انتخاب کرده ‌اند و به چه زبانی در خانه صحبت می‌ کنند، است.

برنامه های اکسپرس انتری در جولای گذشته پس از 18 ماه وقفه از سر گرفته شد و در 6 جولای از 1500 داوطلب با حداقل امتیاز 557 دعوت شد برای اقامت دائم اقدام کنند.

پس از این تاریخ حداقل امتیاز CRS به طور پیوسته کاهش یافته است.  با ادامه این روند حداقل امتیاز به زودی به زیر 500 می رسد.

وزارت مهاجرت هر سال برنامه سطوح مهاجرت را منتشر و تعداد مهاجرانی که هر سال اجازه ورود به کانادا را دارند، مشخص می کند.

بر اساس این برنامه، کانادا تا سال 2024، از 451 هزار مهاجر جدید استقبال خواهد کرد. شان فریزر در ماه جون اعلام کرد ممکن است این رقم تا 500 هزار نفر افزیش یابد.