کانادایی‌های مهاجر بیشتر در کدام کشورها زندگی می کنند؟ 

گزارش جدید مرکز آمار کانادا که توسط مؤسسه مطالعات کانادا در دانشگاه مک‌گیل منتشر شد، نشان داد، تعداد کانادایی‌های خارج از کشور در سال ۲۰۱۶ حدود چهار میلیون نفر بوده که این رقم بیش از ۱۱ درصد کل جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهد. 

 

این رقم، نسبت به سال ۱۹۹۰، افزایش قابل توجه ۳۶ درصد را نشان می‌دهد و بیانگر روند رو به رشد مهاجرت در میان کانادایی‌ها است. 

 

این گزارش نشان می‌دهد، ۵۱ درصد از کانادایی‌های خارج از کشور، شهروندانی هستند که تبار کانادایی دارند. ۳۳ درصد از این افراد در کانادا متولد شده‌اند و ۱۵ درصد با تابعیت کانادایی، شهروند این کشور محسوب می‌شوند. 

 

مؤسسه شهروندی کانادا می‌گوید، برای کانادایی‌هایی که تابعیت این کشور را در سنین بالاتر به دست می‌آورند، شاهد افزایش مداوم مهاجرت خروج از کانادا پس از اخذ شهروندی، بعد از چهار تا هفت سال از ورود به کانادا هستیم. 

 

همچنین، یک مطالعه دیگر از اداره آمار کانادا نشان داد، بیش از ۱۵ درصد از مهاجران ظرف ۲۰ سال پس از پذیرش به عنوان مقیم دائم، تصمیم به ترک کانادا می‌گیرند. چه برای بازگشت به وطن خود و چه برای مهاجرت به کشور دیگر. 

 

بر اساس گزارش مک‌گیل می‌گوید، این به احتمال زیاد با افزایش هزینه‌های زندگی در کانادا و مسیرهای غیرواقعی برای به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی خارجی مرتبط است. 

 

بر اساس داده‌های بنیاد آسیاپاسفیک کانادا  (APFC)، به نظر می‌رسد بزرگترین جمعیت کانادایی خارج از کانادا در ایالات متحده و پس از آن در هنگ کنگ، بریتانیا و استرالیا قرار دارند. 

 

کره جنوبی، چین و ژاپن نیز در بین ۱۰ کشور برتر مورد علاقه ی کانادایی ها قرار دارند. 

 

 

Call Now Button