David Eby نخست وزیر، 500 میلیون دلار کمک به شرکت های غیرانتفاعی برای خرید ساختمان های اجاره ای را اعلام کرد

ارائه‌دهندگان مسکن غیرانتفاعی که برای رسیدگی به بحران مسکن مقرون به صرفه درخواست پول بیشتری کرده‌اند، می‌توانند به زودی از یک صندوق 500 میلیون دلاری برای کمک به خرید ساختمان‌های اجاره‌ای که برای بازسازی در نظر گرفته شده‌اند استفاده کرده و از مستاجران در برابر تخلیه محافظت کنند.

با این حال، منتقدان می گویند، نیم میلیارد دلار زمانی که صحبت از املاک مسکونی چند واحدی است، یک «قطره در سطل» است.

صندوق حمایت از اجاره که توسط David Ebyنخست وزیر BC و Ravi Kahlon وزیر مسکن معرفی شد، از تصرف ساختمان های قدیمی توسط شرکت های بزرگ، مانند تراست های سرمایه گذاری املاک (REITs) که اغلب مستاجران را برای بازسازی و دریافت اجاره های بالاتر یا توسعه مجدد آپارتمان های گران قیمت بیرون می کنند، جلوگیری خواهد کرد.

این صندوق که یکی از بخش‌های کلیدی پلتفرم کمپین رهبری Eby است، یک بار کمک‌های مالی به سازمان‌های مسکن غیرانتفاعی برای خرید ساختمان‌های اجاره‌ای فهرست‌شده ارائه می‌کند.

Eby در یک کنفرانس خبری از “مدل غارتگرانه” استفاده شده توسط برخی شرکت های بزرگ که ساختمان های اجاره ای را به عنوان وسیله سرمایه گذاری می خرند، که به اخراج و افزایش اجاره و شاید به بی خانمانی منجر می شود، انتقاد کرد.
بسیاری از مستاجران در سراسر مترو ونکوور نگرانی‌های خود را در مورد بیرون راندن زمانی که یک ساختمان اجاره‌ای قدیمی‌تر توسط یک توسعه‌دهنده املاک خریده می‌شود، مطرح کرده‌اند.

طبق اعلام شرکت وام مسکن و مسکن کانادا، بین سال‌های 1991 تا 2021، حدود 97000 واحد اجاره‌ای ساخته شده در BC یا بازسازی یا به واحدهای گران‌تر تبدیل شدند.

Eby گفت: هیچ احساسی بدتر از این نیست که صبح از خواب بیدار شوید و تابلوی برای فروش را در چمن جلویی ساختمانی که در آن زندگی می کنید ببینید و از خود سوال کنید آیا می‌توانید در خانه خود بمانید یا نه.

Eby گفت، هنوز خیلی زود است که بگوییم چه تعداد ساختمان را می توان با استفاده از این صندوق خریداری کرد، اما می تواند “هزاران” واحد را تامین مالی کند.

Karin Kirkpatrick منتقد مسکن B.C. Liberal، و نماینده West Vancouver-Capilano گفت، 500 میلیون دلار برای به دست آوردن ساختمان‌هایی که برای بازسازی در سراسر استان در نظر گرفته شده‌اند کافی نیست. برای مثال هزینه خرید آپارتمان های 425 واحدی Cardston Court در Burnaby در سال گذشته 132.6 میلیون دلار بوده است. Eby به این خرید به عنوان مثالی اشاره کرد که در آن فروشنده، یک صندوق بازنشستگی اتحادیه، خریداری را در اولویت قرار داد که صدها مستأجر را از تخلیه محافظت کند.

Call Now Button