بانک های کانادایی برای حمایت از قربانیان آتش سوزی و تغییرات اقلیمی تحت فشار هستند

بانک‌های کانادایی در ماه می، از کسانی که در موج اولیه آتش‌سوزی‌های جنگلی آلبرتا آسیب دیده بودند، حمایت کردند. در ماه جون، آنها از ساکنان نوا اسکوشیا، کبک و انتاریو حمایت کردند.

این بار نیز بانک‌ها اعلام کردند، با کمک‌های مالی و تعویق پرداخت‌های احتمالی، به کانادایی‌هایی که در آتش‌سوزی قلمرو شمال غربی و بریتیش کلمبیا آسیب دیده اند، کمک خواهند کرد.

اما با وجود این حمایت ها کنشگران اجتماعی می گویند، بانک ها برای مقابله با روند تغییرات آب‌وهوایی کمکی نمی کنند.

ریچارد بروکس، مدیر مالی سازمان آب و هوای Stand.earth می گوید، قطب شمال همزمان با هاوایی در آتش می سوزد و طوفان برای اولین بار در 90 سال گذشته «باخا کالیفرنیا» را درنوردیده است. چه چیز دیگری باید پیش بیاید تا بانک‌ها اقدامات موثری انجام دهند.

این گروه مدت‌هاست که به بانک‌ها فشار می‌آورند تا پول و سرمایه گذاری را از نفت و گاز به سمت انرژی پاک هدایت کند.

رایان ریوردان، مدیر تحقیقات دانشگاه کوئینز می گوید، به دلیل نرخ بهره بالا و عدم اطمینان اقتصادی، بانک ها در یافتن پروژه های انرژی سبز که معیارهای وام دهی آنها را برآورده کند، با مشکل مواجه هستند. به نظر می آید پروژه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر ویژگی‌های ریسک-بازده بانک ها را برآورده نمی کند تا آنها بر روی آن سرمایه گذاری کنند.

آژانس بین‌المللی انرژی اخیرا اعلام کرد، به لطف تغییر سیاست‌های عمده دولت و تغییرات در اقتصاد انرژی‌های تجدیدپذیر، امسال به ازای هر 1 دلار سوخت‌ فسیلی، 1.70 دلار برای سرمایه‌گذاری در انرژی پاک هزینه می‌شود.

Call Now Button